Jacek Czaplewski
Pogoń Szczecin - Puszcza Niepołomice 1:0
Pogoń Szczecin - Puszcza Niepołomice 1:0 PAP/Marcin Bielecki
Pogoń Szczecin zareagowała najlepiej jak mogła na porażkę w finale Pucharu Polski. Na zakończenie 31. kolejki PKO Ekstraklasy drużyna Portowców pokonała u siebie niewygodną Puszczę Niepołomice 1:0. Jedynego gola po przerwie strzelił obrońca Leonardo Koutris. Dzięki bezcennemu zwycięstwu udało się awansować z siódmego na czwarte miejsce. Strata do podium jest już minimalna. Gorzej wygląda sytuacja beniaminka w kontekście utrzymania. Widowisko śledziło 13 525 widzów.

Pogoń - Puszcza: wynik meczu 1:0. Koutris bohaterem

Pampersy na boisku, brak dopingu w pierwszej murawie, prześmiewcze oklaski i transparent o wstydzie - tak kibice Pogoni odnieśli się w poniedziałkowy wieczór do wpadki drużyny w finale Pucharu Polski. Potem wsparcie dla drużyny wróciło i pomogło zdobyć upragnione punkty.

Mimo zmęczenia fizycznego i psychicznego rozbicia piłkarze Pogoni rozegrali niezły mecz. Już w pierwszej połowie zaakcentowali przewagę. Wtedy przy celnych strzałach górą był jednak Oliwier Zych. Puszcza stworzyła sobie jedną okazję, gdy Valentin Cojocaru powstrzymał Jakuba Bartosza będącego na czystej pozycji.

Tak kibice Pogoni powitali piłkarzy w Szczecinie po przegranym finale Pucharu Polski

Jedynego gola w meczu obejrzeliśmy w 53 minucie. Po podaniu Adriana Przyborka to Leonardo Koutris przyjął klatką piersiową, po czym uderzył z powietrza z lewej nogi. To pierwszy gol Greka w tym sezonie i zarazem trzeci w barwach Pogoni. Pod koniec boczny obrońca poprosił o zmianę z powodu problemów mięśniowych.

Pampersy - od kibica Pogoni dla piłkarzy po przegranym finale...
Pampersy - od kibica Pogoni dla piłkarzy po przegranym finale... Andrzej Szkocki

Znaczący awans Pogoni w tabeli PKO Ekstraklasy

Pogoń ma 51 punktów, jest czwarta i ma tylko oczko mniej od trzeciego Lecha Poznań, a przecież miejsce na podium gwarantuje udział w eliminacjach Ligi Konferencji. W następnej kolejce drużyna ze Szczecina wybiera się do Rakowa Częstochowa. Kolejorz w hicie kolejki podejmie Legię Warszawa.

Puszcza nadal jest tuż nad kreską, ale ma tylko punkty więcej od szesnastej Korony Kielce. Najbliższy mecz z Wartą Poznań urasta do rangi kluczowego w kontekście utrzymania.

Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Puszcza Niepołomice (w skali 1-6):